Wytyczne diety śródziemnomorskiej – dietetyk podpowiada

Patrząc na szczupłe modelki na zdjęciach ulotek, z trudem nie popaść w kompleksy. I choć zdecydowana większość tych zdjęć została poddana komputerowej obróbce, to jednak każdy pod ich wpływem rozpoczyna patrzeć krytycznym wzorkiem na własne ciało. Szczególnie uciążliwe są zbędne kilogramy i akcesoryjne centymetry w talii. Można co prawda ukryć je jakoś pod grubą powłoką ubrań, jednakże wiosną, a głównie latem wszystko znienacka staje się widoczne.

Dla dużej grupy osób ostatnią deską ratunku są imponujące diety – jeśli potrzebujesz pomocy zobacz co proponuje doświadczony dietetyk. Swoją nazwę zawdzięczają temu, że w bardzo szybkim czasie zezwalają zrzucić parę jeżeli nawet nie więcej kilogramów. Każdy dzień takiej diety przewiduje kilka lekkich posiłków. Najczęściej jednak dzienny limit kalorii nie przekracza 1200 kcal.

Wolno wobec tego wybitnie szybko schudnąć, jednakowoż zaraz po diecie, kiedy tylko zwiększa się ilość spożywanych pokarmów, efekt zaczyna powoli stawać się coraz mniej widoczny. Niebezpieczeństwem jest też rezultat jo-jo. Jeżeli tuż po diecie wróci się do dawnych nawyków żywieniowych, to waga wybitnie szybko się wróci do stanu sprzed diety.

Doskonała waga, szczupła sylwetka, wzorowe wymiary to marzenie wielu osób. Szczególnie obecnie, kiedy tak ogromny nacisk kładzie się na atrakcyjny, młodzieńczy wygląd. Dzisiejsze media kreują nowe kanony atrakcyjna. Niedoścignionym wzorem dla wielu kobiet, a w głównej mierze dla nastolatek jest niesłychanie wysoka i wysmukła modelka. Patrząc na rozmaite zdjęcia, trudno nie popaść w kompleksy. Pod ich wpływem wiele osób zdecydowało się przejść na przeróżne diety.

Warto też przeczytać