Profesjonalny makijaż – sprawdź, w jaki sposób go zrobić

Okazuje się, że mimo ogólnie panującym stereotypom wiele dam nie wykorzystuje makijażu na co dzień. Twierdzą, iż jest to zbyteczny wydatek, bowiem tanie preparaty są niezmiernie nietrwałe, a drogie nie zawsze gwarantują lepszą jakość.

Inne przedstawicielki płci ślicznej stwierdzają, iż stosowany przez nie epizodyczny makijaż nie poprawia w żadnym razie wyglądu, a wykonanie go zabiera natomiast sporo drogocennego czasu. Wszelkie te panie popełniają podstawowy błąd: nie stosują właściwych kosmetyków do makijażu.

Gdzie tkwi tajemnica? Najważniejsza jest należyta baza pod makijaż oraz organizer na pędzle. To właśnie dzięki temu kosmetykowi wygładzimy cerę, schowamy niedoskonałości oraz ograniczymy bezpośredni dopływ kurzu oraz innych zanieczyszczeń z powietrza do skóry buzi. Cykliczne używanie bazy tego rodzaju poprawi kondycję cery. Z czasem nakładanie jej na twarz stanie się rytuałem tak samo naturalnym jak poranne mycie zębów. Dopiero po nałożeniu bazy możemy próbować nakładania innych kosmetyków, które stanowią dopełnienie wspaniałego make-up’u.

Makijaż oczu stanowi dla kobiet nie lada wyzwanie. Każda fantazjuje o tym, aby jej spojrzenie przyciągało, ale wyłącznie ze względu na perfekcyjnie podkreślone walory, a nie z powodu rozmazanego tuszu lub rolującego się cienia do powiek. Na szczęście w nowoczesnych czasach nie musi to już być problemem. Jeśli chodzi o kwestię tuszu do rzęs, jaki zostawia nieestetyczne ślady tuż pod dolną linią rzęs, to idealnie sprawę rozwiązują sztuczne rzęsy. Najpoprawniej wybrać te przyklejane metodą 1:1.

Jest to zabieg dosyć kosztowny, jednakowoż wynik utrzymuje się długo. Temat cieni do powiek też wolno zamknąć w jednym słowie: baza. Baza pod makijaż oczu to doborowa kwestia, to właśnie dzięki jakiej nawet niedrogi cień do powiek utrzymuje się długo, nie roluje się ani nie spływa. Wystarczy nałożyć cieniutką warstwę bazy tuż przed nałożeniem cieni lub też kredki (w zależności od preferencji) i już można się nasycać trwałym piękny makijażem oczu. Na wszystko wobec tego jest rada oraz nie wypada bez jakiegokolwiek ale korzystać z usług wizażystki, by wyglądać przez cały dzień estetycznie.

Warto też przeczytać