Nowoczesna placówka stomatologiczna w Katowicach – Citistom

Wyspecjalizowana implantoprotetyka stomatologiczna zrealizowana jest w Rodzinnym Centrum Stomatologii Citistom. Odbudowa zębów na implantach umożliwia uzyskanie stałego efektu estetycznego a także znacząco ulepsza nadwyrężoną przez utratę zębów mechanikę narządu żucia. Moment zanim będą założone implanty zębów to długi proces. Obejmie: wszczepienie implantu, osadzenie korony zęba, mostu albo protezy na implancie.

Kolejno ma miejsce także rekonwalescencja. Zabieg robiony jest w znieczuleniu miejscowym. Chorzy mogą się tutaj zgłaszać zarówno z dużymi ubytkami, jak i pojedynczymi. W katowickiej placówce medycznej specjaliści mają długoletnie doświadczenie oraz systematycznie się kształcą.

Obszar usług powiązanych z implantami jest zawsze omawiany osobiście. Stomatolodzy kierują się oczekiwaniami chorych. Implantoprotetyka rozwija się w tym miejscu na najwyższym poziomie. Klienci są informowani o tym, jak będzie przebiegało leczenie. Nie ma znaczenia, na ile utrudniony jest przypadek konkretnego pacjenta, można spodziewać się, że zostanie zaleczony. Dentyści z Citistom w przypadku potrzeby dokonują konsultacji między sobą, w zakresie pozostałych specjalności, jeśli leczenie implantologiczne jest skomplikowane.

Leczenie odbywa się po wnikliwej diagnostyce. Po analizie wyników badań i oczekiwań pacjenta dentysta przedstawia różne rozwiązania protetyczne. Po zaakceptowaniu harmonogramu leczenia oraz kosztów finansowych, na kolejnej wizycie ma miejsce implantacja. Zabieg ma miejsce w sterylnych warunkach, przy użyciu dedykowanych narzędzi.

Implant zamieszczony jest w kości, w otworze zrobionym przy zastosowaniu kalibrowanych wierteł. Później jest wkręcony z odpowiednią siłą. W efekcie uzyskuje się doskonałe efekty estetyczne. Po zabiegu pacjent jest dokładnie poinformowany o rekomendacjach pozabiegowych. Leczenie z zakresu implantologii w Rodzinnym Centrum Stomatologii Citistom jest szczegółowo zaplanowane i indywidualnie dostosowane do wszystkich pacjentów.

Warto też przeczytać