Blog w internecie – zalążek informacji oraz wspomnień

Zapisywanie pamiętnika jest zajęciem, jakie pielęgnują ludzie od wieków. Dzięki pamiętnikom zachowała się wiedza sprzed lat. To właśnie dzięki pamiętnikom dostępny jest także obraz dawnych epok. We nowoczesnym świecie pisanie pamiętników papierowych powoli odchodzi do lamusa.

Zamiast pamiętnika papierowego są blogi, inaczej pamiętniki internetowe rodzaju https://wiadomoto.pl/. Jest jednak ogromna różnica pomiędzy takim pamiętnikiem papierowym a blogiem. Dziennik papierowy był o wiele bardziej osobisty. Tudzież bloga, jaki jakkolwiek pracuje w sieci, może czytać każdy. Co prawda internet gwarantuje pewną ochronę własności osobistej, niemniej jednak oraz tak wszyscy mogą mieć dostęp do zapisu refleksów czy przeżyć. Pamiętnikarstwo kultywowane jest także w social media.

Social środki masowego przekazu to, poza blogami, różnorodne portale społecznościowe, muzyczne oraz inne, na jakich ludzie poznają się, zamieniają doświadczeniami, zwierzają się sobie. Prowadzenie dzienników internetowych jest niesłychanie popularne wśród młodych ludzi.

Należy jednak wiedzieć, że tego rodzaju zwierzenia prowadzą także niektóre gwiazdy, jak oraz politycy. Wiadomo jednakże, iż takie pamiętniki osób publicznych różnią się od pamiętników osób zupełnie anonimowych. Politycy na swoich blogach na ogół komentują najnowsze doniesienia z życia polityki, a też wchodzą w polemiki światopoglądowe ze swoimi kolegami z rządu.

Gwiazdy tudzież donoszą o swoich koncertach, pokazach mody czy filmach, w jakich zagrały. Blog jako pamiętnik może być gruntownie anonimowy, jednak niektórzy umieszczają na nim swoje zdjęcia, piszą czym się absorbują, skąd pochodzą. To rodzaj pewnego oczyszczenia, albowiem i tak piszą o rzeczach, które inni ludzie odczytują na odległość. Czasem jednakże zdarza się, iż przez treści umieszczane na blogu dana figura jest szykanowana w swoim środowisku, dotyczy to przede wszystkim dzieci. W następstwie tego również wszyscy rodzice powinni być czujni oraz zwracać uwagę na to, co robi ich dziecko w sieci i jak to na niego wpływa.

Warto też przeczytać